Серед величезного вибору різноманітної амуніції дуже легко загубитися, а тим паче складно обрати те, що найкраще підійде своєму вихованцю. Правильно підібране спорядження допоможе вберегти тварину від нещасних випадків під час прогулянок, підтримає освітній процес, тоді як непідхоже екіпірування здатне серйозно зашкодити здоров'ю чотирилапого. Саме тому до вибору будь-якого виробу, призначеного для вигулу собаки, слід підійти відповідально і ретельно ознайомитися з усіма особливостями та тонкощами.
Нашийник для собак
Нашийник - основна річ, яку повинна мати кожна собака, починаючи з тримісячного віку. Більшість експертів рекомендують обирати стрічкові нашийники, тобто у формі пласкої смужки, оскільки їхню довжину досить легко регулювати завдяки застібці. Матеріалів, з яких їх виробляють, є досить багато, серед них: шкіра, метал, нейлон тощо. Кожен має свої переваги та недоліки, однак їхнє співвідношення в останньому найоптимальніше: нашийник із якісної синтетики найбільш міцний, стійкий до зовнішніх впливів та погодних умов, його легко прати і він демократичний за ціною на відміну від шкіряного, який є досить дорогим, потребує спеціального догляду та дбайливого ставлення, і металевого, що за низької температури може призвести до обмороження, а за високої - до опіків, ще й сплутує шерсть чотирилапого. Шви мають бути акуратними і знаходить ззовні, щоб не завдавати дискомфорту вихованцю і продовжити термін використання аксесуару, а застібки та кільця для кріплення повідця - металевими, а не пластиковими.
Ширину нашийника потрібно підбирати відповідно до розміру тварини: собакам великих порід підійдуть широкі, тоді як для менших порід використовуються вузькі. Від виробу з багатьма декоративними елементами (шипами, стразами, заклепками) краще відмовитись, адже під час гри вони можуть зашкодити іншим чотирилапим. На додачу до нього варто придбати адресник у разі, якщо улюбленець загубиться.
Шлея для собак
Як альтернативу нашийнику було розроблено шлею - частину собачого екіпірування, яка складається з ременів, що оперізують груди і тіло собаки. Використовувати її можна для чотирилапих, старших 6 місяців. На відміну від свого попередника, вона зменшує навантаження на шийний відділ і не перекриває дихальні шляхи тварини, що сприяє її комфорту. Обирати виріб слід відповідно до розміру чотирилапого і цілей. Матеріал повинен бути міцним і зносостійким, але м'яким і легко пратись. Шлея має досить щільно прилягати до тіла, але не повинна здавлювати чи перешкоджати рухам, а ремінці не повинні бути занадто вузькими, щоб не врізатися в тіло. Аби полегшити одягання, краще надати перевагу амуніції з кількома застібками. Для постійного використання найкращим вибором буде прогулянкова шлея, а у холодну пору її можна замінити шлеєю-жилеткою, яка допоможе утеплити вихованця.
Повідок для собак
Повідок - невід'ємна складова прогулянок із собакою: він допомагає контролювати рух тварини. Як і у випадку з нашийниками, матеріалів більше, ніж достатньо:
- доступний і практичний брезент, який не рветься, не ковзає в руці і за яким легко доглядати, але здатен намокати і вкриватися кригою;
- надійний і легкий нейлон, який має схожі характеристики з брезентом, але при сильному ривку чотирилапого може призвести до травми руки;
- довговічний і міцний метал, який виглядає дорого, його не перегрезе жоден пес, але має велику вагу;
- стильна і приємна на дотик натуральна чи штучна шкіра, яка проте з часом і за неналежного догляду втрачає свої експлуатаційні здібності.
Фурнітура має бути якісною, а шви - охайними. Довжина і ширина повідка залежать від ваги, темпераменту та породи вихованця. Для малих порід достатньо 2-3 метрів, середніх і великих - 3 і більше, а для активних собак - 4-5 метрів. Чим більша вага тварини, тим ширшим повинен бути повідок, однак Ви маєте зручно тримати його в руці. Зверніть увагу на карабін - він має бути литим і міцним. Для міських щоденних прогулянок найкращим вибором буде класичний повідок або рулетка: вони забезпечать чотирилапому максимальну свободу пересування і за правильної експлуатації є надійними як для господарів, так і їх вихованців.
Навіть якщо Ваш пес слухняний, спокійний і добродушний, нехтувати намордником не варто, адже згідно ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана забезпечити її ним під час вигулу. І хоча для собак носити намордник протиприродно, але такий обов'язковий захист має свій плюс: тварина не зможе з'їсти щось, що за домашніх умов не потрапило б до її миски. Дуже важливо, щоб ця амуніція відповідала розмірам і будові голови собаки. Намордник не має тиснути на очі чи натирати ніс. У ньому пес повинен мати можливість відкривати рот, висовувати язик і облизувати ніс - це є надзвичайно важливим улітку для охолодження! Найкращим матеріалом для намордника є шкіра: вона не тріскатиметься, як пластик, не натиратиме ніс, як синтетика, і не така небезпечна, як метал. За можливості приміряйте виріб на свого улюбленця перед покупкою, щоб переконатись у його повній відповідності.
Не нехтуйте правилами безпеки, бережіть Вашого улюбленця та обирайте для нього найкраще разом з GoodZoo🐾!
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.