Оскільки чотирилапі не можуть поскаржитися на своє самопочуття, дуже важливою є пильна увага господаря до стану та поведінки свого вихованця навіть тоді, коли здається, що він у повній безпеці. На жаль, деякі інфекції та захворювання у разі несвоєчасного їхнього виявлення та лікування призводять не лише до різноманітних ускладнень, а й до летального результату. Отодектоз (вушна короста), збудником якого є вушний кліщ, - не виняток. Часто достатньо одиничного короткочасного контакту для собаки з хворою твариною під час прогулянки або коту із зараженим предметом вдома.
Отит, пошкодження і руйнування барабанної перетинки, зниження або повна втрата слуху та навіть ураження головного мозку - наслідки, до яких може призвести це небезпечне захворювання, якщо вчасно не почати лікування. Як виявити у собаки чи кішки зараження вушним кліщем?
Симптоми отодектозу
Деякі прояви отодектозу характерні і для інших хвороб собак і котів, але є й такі, які притаманні лише цьому захворюванню.
- Сильний свербіж, який є нестерпним: тварина трясе вухами і постійно чеше їх лапами, навіть спричиняючи цим утворення ран
- Рани, що починають гноїтися
- Коричнева кірка, утворена сіркою
- Патологічні зміни в постанові голови (тварина нахиляє голову, повертаючи уражене вухо донизу)
- Поганий або відсутній апетит
- Порушення сну
- Неспокійна поведінка, дратівливість
- Можлива підвищена температура тіла
- Запальний процес у вусі - отит
Як відрізнити отит від вушного кліща
Досить просто: саме для останнього є характерним тривалий свербіж (не дарма цього кліща називають ще свербіжним), тоді як отиту притаманний сильний ниючий біль у слуховому проході. При отодектозі кіт чи собака буде трясти головою, тертися об килими, кути меблів, активно чесатиме вухо лапою, в той час як при отиті тварина буде трясти ураженим вухом, крутитися в його бік, не дозволятиме доторкнутися до голови, а спроби почухати вухо викликатимуть помітний біль. При запальному процесі, отиті, паразитів у вушних виділеннях не вдасться знайти.
Для точного діагнозу потрібна професійна діагностика ветеринарного лікаря. Крім того, отит може бути супутнім захворюванням при ураженні собаки чи кішки вушним кліщем.
Лікування вушного кліща
Лікування отодектозу необхідно почати негайно після виявлення його симптомів з візиту до ветеринарного лікаря. Хоч цей процес досить простий, проте, беручи до уваги можливі ускладнення та негативні наслідки, займатися самолікуванням не слід, адже має бути проведена комплексна діагностика для підтвердження захворювання, враховані індивідуальні особливості кота чи собаки при виборі препарату, розраховані необхідне дозування та тривалість курсу. Тим паче, будь-який засіб проти паразитів через вміст його компонентів здатен викликати алергію, а наша ціль - допомогти вихованцю, не навпаки. Фахівець підбире оптимальний препарат, як-от спеціальні порошок, аерозоль, мазь чи краплі від вушного кліща (останній є найпоширенішим), та розповість, як його правильно застосовувати. Дотримуйтесь вказівок і не забудьте прочитати інструкцію засобу.
Експерти наголошують, що процедуру лікування потрібно проводити з обома вухами, при цьому для кожного використовувати окремі гігієнічні засоби, як-от бинт чи ватну паличку, щоб уникнути подальшого поширення паразита. Оскільки подібні препарати знищують дорослих особин паразита, то буде потрібен ще один курс обробки. Варто зазначити, що лікування має тривати до повного зникнення симптомів вушного кліща - зазвичай це близько 2 тижнів.
Профілактика вушного кліща
Звичайно, як завжди, найважливішим запобіжним заходом є догляд. Догляд за вухами (куди входить крім чистки, ще обстеження) допоможе не допустити зараження кота чи собаки вушним кліщем. Намагайтеся уникнути контакту з хворими на отодектоз тваринами, особливо дворовими, слідкуйте за предметами догляду та гігієни вихованця, регулярно проводьте дезінфекцію предметів побуту, використовуйте спеціальні інсектицидні засоби.
Не займайтеся самолікуванням, бережіть свого улюбленця та забезпечте йому довге і щасливе життя з GoodZoo🐾!
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.