Правильний догляд - запорука міцного здоров'я і важливий запобіжний захід для уникнення багатьох інфекцій та хвороб. І хоча часом це досить трудомісткий процес, який потребує чимало часу, нехтувати ним не можна. Догляд за вухами не є винятком. Вуха чотирилапих, крім того, що є дуже чутливими органами, відіграють важливу роль в комунікації: вони виражають почуття і стан тварини. Якщо підтримувати чистоту інших частин тіла більшість чотирилапих можуть самотужки, то вуха - проблематичне і важкодоступне місце, тому вихованець однозначно потребує твоєї допомоги. Отже, який він, правильний догляд за вухами?
Симптоми захворювань вух у собак і котів
Прояви хвороб вух у чотирилапих є досить яскраво вираженими, тому при належному догляді не помітити їх буде складно. Ось перелік ознак, на які необхідно звернути увагу:
- виділення з вушного каналу, як-от кров, гній чи інші рідини
- бруд чи інші маси
- надлишкова вушна сірка, яка зазвичай коричневого кольору
- незвичний або неприємний запах навколо вух
- почервоніння у вушному каналі
- набряк, запалення
- дерматологічні проблеми, пошкодження, наприклад, подряпини, рани
- тварина часто або постійно тре чи чеше вуха, трясе головою
- відсутність реакції на звук
Експерти рекомендують проводити обстеження на наявність ознак захворювань хоча б 1 раз на тиждень, починаючи з найменшого віку вихованця.
Якщо ти помітив хоч один з вищезазначених симптомів, одразу зверніться до ветеринара.
Як правильно чистити вуха собаці та коту
- Збери усі необхідні речі, щоб вони були під рукою:
- Ватно-марлеві диски, але не ватні палички(!)
- Спеціальний засіб для очищення вух відповідно до виду тварини, перед придбанням якого краще проконсультуватись з ветеринарним лікарем.
- Ковдра або рушник, в який можна загорнути вихованця за потреби.
- Смаколики (ласощі для собак, ласощі для котів), щоб похвалити улюбленця після закінчення процедур.
- Проведи ретельне обстеження вух тварини на наявність симптомів, які зазначені у попередній частині.
- Якщо твій чотирилапий не любить доторки і реагує на грумінг досить агресивно, обережно загорни його в ковдру чи рушник і поклади на коліна. Якщо є хтось, хто може тобі допомогти, то достатньо притримати вихованця, щоб зафіксувати його положення.
- Протягом усієї процедури розмовляй з улюбленцем спокійним, ніжним голосом, аби тварина могла розслабитись.
- Після того, як зафіксував голову чотирилапого, обережно і лагідно однією рукою відхили кінчик вуха назовні, іншою тримаючи засіб.
- Закрапай декілька крапель засобу у вухо і ніжно помасажуй пальцями зовнішню частину вуха, особливо його основу, протягом 1-2 хвилин. Тварина потрусить головою, коли засіб потрапить всередину - це нормально, тому заважити непотрібно. Якщо кінчик пляшки торкнувся вуха, очистіти цю частину за допомогою серветки із вмістом спирту - це зменшить поширення бактерій. У разі потрапляння на шерсть засіб не зашкодить, тому панікувати не варто.
- Використовуючи ватний диск, витри бруд з вуха. Нічого не сунь всередину(!).
- Повтори процедуру з іншим вухом. Якщо тварина дуже знервована, не наполягай, продовж чистку іншого разу.
- Потіш улюбленця ласощами за гарну поведінку - це допоможе створити приємну асоціацію з чисткою вух.
Часта чистка вух може бути досить дратівливою, тому тут краще слідувати порадам ветеринара залежно від особливостей твого вихованця. Загалом, рекомендують очищати вуха відповідно до ознак їхнього забруднення.
Пам'ятай, що під час проведення будь-яких процедур по догляду найважливішою є безпека. Якщо ти не впевнений, що впораєшся, або почуваєшся некомфортно, звернися до ветеринара. Догляд за вухами може стати приємною частиною для чотирилапого, якщо ти будеш терплячим, уважним, обережним та лагідним.
Піклуйся про здоров'я свого чотирилапого разом з GoodZoo🐾!
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.