Шерсть собаки – важлива складова частина захисного покриву тварин: захищає шкіру від ушкоджень та охолодження, підтримує нормальну температуру тіла. Здавалося б, повпливати на стан шерстяного покриву неможливо. Однак насправді це зовсім не так. Хоч еволюційно чотирилапі самотужки непогано справляються з особистим доглядом, за шерстю зокрема, проте і вони потребують додаткової допомогти, яку ми як люблячі господарі повинні їм надати. Який він: правильний догляд за шерстю собаки? Що до нього входить? Чого робити не слід? Як часто проводити процедури?
Догляд за шерстю цуценяти або дорослого собаки включає в себе одні й ті ж процедури – розчісування, купання і миття, підстригання, за необхідності видалення ковтунів і знищення бліх і кліщів (більш докладно про засоби для захисту від бліх і кліщів читайте в статті блогу). Якщо правильно піклуватися про свого улюбленця, то останніх процедур можна уникнути.
Розчісування шерсті собаки
Розчісування – обов'язкова складова доглядової рутини. Воно покращує теплоізоляційні властивості шерсті, стимулює роботу залоз задля захисту від вологи, а ще мінімізує кількість шерсті у кишечнику, що водночас запобігає проблемам з ШКТ і утворенню непрохідності. Частота розчісування залежить від довжини шерсті тварини: для короткошерстих достатньо 1 разу на тиждень, тоді як довгошерсті потребують щоденного проведення цієї процедури. У першому випадку достатньо використання масажної щітки, а у другому, крім неї, потрібні ще гребінці з рідкими та густими зубцями (вони не мають бути гострими!), які застосовуються у вказаній послідовності. Розчісувати собаку потрібно у напрямку росту шерсті без докладання зусиль, щоб не травмувати шкіру. У період линьки цю процедуру слід проводити частіше. У разі наявності ковтунів, якщо розплутати пальцями їх не вдалось, скористайтеся ковтунорізами або обережно відріжте скуйовджену шерсть ножицями.
Стрижка шерсті
Стрижка – процедура, яка має свої особливості, що залежать від породи тварини. Тому для її проведення краще звернутись до спеціалістів.
Якщо Ви помітили випадання шерсті, то негайно зверніться до ветеринара. Це може свідчити про серйозні збої в роботі організму і потребує кваліфікованого обстеження.
Купання собаки
Купання – ще одна з вимог догляду за шерстю вихованця. Оскільки під час цієї процедури на відміну від миття, про яке йтиметься нижче, використовується спеціальний рідкий шампунь, розроблений для тварин, то проводити її можна тільки 3-4 рази на рік, у разі сильного забруднення, тобто часто купати собаку не рекомендується. При визначенні частоти купання візьміть до уваги спосіб життя вихованця, його частоту перебування надворі.
Використовувати людські засоби суворо заборонено, тому що вони здатні викликати алергію чи пересушити шкіру тварини. Будьте готові, що чотирилапий може опиратися купанню. Процес відбувається аналогічно людському: засіб наноситься на вологу шерсть, його спінюють і ретельно змивають чистою теплою водою (~25-35°). Перевірити температуру легко: якщо вода для Вас комфортна, то і для чотирилапого підійде. Під час купання слідкуйте, щоб вода не потрапила у вуха собаки - це може викликати запалення слухового каналу. Загалом процедура не повинна тривати більше 10 хвилин. Після її закінчення висушіть шерсть рушником або феном із використанням теплого (не гарячого!) повітря, якщо тварина його не боїться.
Мити собаку без шампуню звичайною водою можна хоч щодня, але не зловживайте.
Миття шерсті
Миття шерсті собаки, що включає в себе застосування сухого шампуню або спеціального спрею, має проводитись регулярно. Часто мити собаку не потрібно - 1-2 рази на місяць буде достатньо. Такій процедурі варто надати перевагу і замінити нею частину купання, якщо Ваш вихованець зовсім не любить водні процедури. Аби правильно помити собаку, використовувати засоби необхідно відповідно до інструкції з дотриманням зазначених умов. Сухі шампуні та спреї для експрес-очищення вбирають надлишки шкірного жиру та швидко освіжають шерсть, а ще нейтралізують неприємні запахи, тому вони є незамінними в легкому догляді за шерстю собаки, що особливо зручно під час подорожей. Така процедура рекомендована для хворих чи літніх тварин, адже запобігає додатковому стресу, який можна отримати під час купання, а також для песиків із чутливою шкірою.
Знищення паразитів
Слід пам'ятати про паразитів і їхнє знищення. Для цього Вам потрібні частий гребінець для вичісування бліх, гачок для видалення кліщів та спеціальні засоби, як-от краплі, спреї тощо. На останні варто звернути особливу увагу і використовувати регулярно для профілактики. Широкий асортимент товарів даної категорії є у нашому зоомагазині. Завжди краще уникнути проблеми, ніж її вирішувати.
Правильний догляд за шерстю поліпшить її стан, терморегуляцію, зменшить випадання шерстинок, допоможе запобігти утворенню шерстяних грудок у шлунку тварини, покращить зовнішній вигляд шерсті собаки.
Освічуйтесь та піклуйтеся про свого чотирилапого правильно з GoodZoo🐾!
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.