Стерилізація, як і будь-яке інше хірургічне втручання, має свої ризики. Тому, щоб не підвищувати їх та вберегти кішку від можливих ускладнень, є дуже важливим правильний догляд за нею у післяопераційний період. Він може здійснюватися як у ветеринарній клініці, на стаціонарному лікуванні, так і в домашніх умовах. У разі першого варіанту все досить зрозуміло: тварина отримає кваліфікований догляд, і це зручно для зайнятих господарів, проте така послуга є досить дорогою і стресовою для вихованки,оскільки вона буде знаходитись у незнайомому середовищі серед чужих людей. Не виключено, що такий вчинок кішка сприйме як зраду з боку свого господаря. Якщо ж Ви вирішили, що реабілітаційний період буде проходити вдома, то до цього слід заздалегідь ретельно підготуватись.
Транспортування кішки після стерилізації
Перш за все, необхідно подбати про транспортування. Забезпечте простору клітку. Впевніться, що стан улюблениці дозволяє її перевезти: переконайтеся у зупинці кровотечі. Зверніть увагу, що перед транспортуванням тварині повинні зробити післяопераційне знеболювання. Одягніть на неї спеціальну попону, щоб кішка не змогла пошкодити шви. Такий бандаж можна придбати у будь-якому зоомагазині. Про запас візьміть теплу ковдру, аби накрити тварину. Перевозитись у клітці кішка має у положенні на правому боці: це зменшить навантаження на серце і не дозволить блювотним масам заблокувати дихальні шляхи. Прослідкуйте, щоб під час транспортування вихованка не перегрілась чи переохолодилась.
Післяопераційний період вдома
- Забезпечте кішці спокій, облаштуйте їй зручний теплий куточок на підлозі, щоб вона не впала, за допомогою м’якого місця. За потреби покладіть до спини грілку, але ні в якому разі не до шву! Можна застелити пелюшку в разі виникнення труднощів у тварини з сечовипусканням. Зачиніть вікна та приберіть усе з підлоги, що може їй зашкодити. Простежте, щоб кішка не вистрибувала на диван, стілець тощо, обмежте її активність, інакше вона може травмуватись або розійдуться шви.
- Після пробудження, через 5 годин після завершення операції влийте кішці трохи води за допомогою піпетки (кількох крапель достатньо). Ємніть з водою не лишайте біля улюблениці, щоб вона не заснула, опустивши морду в неї.
- Аби уникнути застою сечі і калових мас, простежте, щоб чотирилапа сходила в туалет у перший день. Якщо протягом 2 днів це не вдасться, одразу зверніться до ветеринара.
- Оскільки під час операції очі кішки відкриті і вона довго не моргає, закапайте спеціальний розчин, що допоможе з пересиханням слизової.
- Через добу після хірургічного втручання кішку можна годувати, як тільки у неї з'явиться апетит. Порції мають бути втричі меншим. Збільшуйте їх поступово. Подбайте про якісне збалансоване харчування, спеціально розроблене для стерилізованих кішок, воно допоможе швидше одужати. Якщо тварина блює, з їжею краще зачекати.
- До зняття швів слідкуйте, щоб попона лишалася на кішці. Перевіряйте шов: він має бути чистим і сухим, не повинно бути крові, слизу чи набряку. За рекомендацією ветеринара, промивайте його спеціальними засобами, а також використовуйте знеболюючі.
- Регулярно перевіряйте температуру тіла. Вона може коливатися і бути підвищеною - це нормальна реакція організму. Однак, якщо температура вища 39,5° і тримається протягом тижня, негайно зверніться до ветеринара.
- Дотримуйтесь чистоти, не забувайте змінювати підстилку.
- Вчасно покажіть тварину для зняття швів. Зазвичай цим займається лікар. Якщо це будете робити Ви, то виконайте усі інструкції ветеринара.
Після стерилізації перші кілька днів кішка буде млявою та кволою, матиме поганий апетит, погано орієнтуватиметься у просторі, можливе порушення координації рухів та підвищена температура. Усе це через вплив наркозу і є нормою. Проте, якщо Вас щось турбує, Ви завжди можете звернутися до ветеринара. Якщо маєте змогу, лишайтеся з улюбленицею, забезпечте їй спокій, уважно слідкуйте за її станом.
Із закінченням реабілітаційного періоду використовуйте спеціальний корм для стерилізованих кішок (корм для кішок), аби забезпечити чотирилапу всіма необхідними поживними речовинами.
Будьте відповідальними, контролюйте самопочуття кішки та піклуйтесь про неї з GoodZoo🐾!








