Зимова казка чи люта холоднеча? Як би там не було, а в морозну та сніжну пору твій пес потребує особливого догляду та турботи. Попри наявність у собак шерсті, вони не є менш вразливими, ніж люди, до загроз, які чатують узимку будь-яку живу істоту: переохолодження, обмороження, механічні травми, загострення хронічних захворювань, набір зайвої ваги чи ожиріння (якщо твій хвостатий ще той домосід) тощо. Аби ти та твій чотирилапий не знали подібних проблем, ми підготували спеціальні поради, які зроблять зиму вашою улюбленою порою року (щонайменше, радіти морозним прогулянкам стане значно простіше).
Прогулянка з собакою взимку: на що звернути увагу
Зима лякає не тільки нас, але й собак своєю низькою температурою. А втім, потреба чотирилапих у фізичній активності нікуди не зникає. Отже, прогулянкам взимку бути! Але як їх зробити приємними та безпечними?
- Короткі, але регулярні - прогулянки, які принесуть і тобі, і песику максимум задоволення і користі. Хвилин 15-20 буде цілком достатньо. Очевидно, що скорочення тривалості активності потрібно компенсувати її частотою. Спробуй перебувати надворі зі своїм хвостатим пізнього ранку чи близько обідньої пори, коли температура повітря трохи тепліша. Зазвичай у цей час найбільш сонячно - чудовий шанс підвищити рівень вітаміну D у тебе та твого вихованця. Краще лишитись вдома рано вранці чи пізно ввечері, коли надворі найхолодніше.
- Активні прогулянки не дадуть змерзнути вам обом. Зіграйте в гру "Принеси" з допомогою іграшок, але не палиць: вони можуть спричинити удушення чи інші травми. Не дозволяй хвостатому їсти сніг, адже це може призвести до переохолодження чи отруєння через хімічні речовини, що використовують для його танення, або антифризер для автомобілів. Тримай подалі свого собаку від сніжних кучугур, під якими можуть бути ями чи відкриті люки, водойм, вкритих льодом, країв дахів, з яких може впасти сніг чи бурульки.
- Теплий водонепроникний одяг - найкращий друг для твого собаки під час морозних прогулянок (після тебе, звичайно ж!). Якщо в нього не надто густа шерсть, коротка або він є представником дрібних порід, то без цього аксесуара не обійтись - це необхідність! Хороший зимовий комбінезон чи куртка має прикривати майже все тіло собаки, починаючи від шиї і закінчуючи основою хвоста, включно з животом. Одяг можна використати не лише для підтримки тепла, а й як додатковий захист, якщо на ньому будуть світловідбиваючі стрічки, адже взимку сонце сідає досить рано.
- Нашийник, що світиться, раз і назавжди лишить тебе шансу загубити свого собаку у сутінках. Цей елемент амуніції зробить його помітним не лише для тебе, а й для пішоходів, велосипедистів, водіїв. Приводів для хвилювань стане менше ;)
- Пильнуй за поведінкою свого собаки. Якщо він:
- Скиглить
- Тремтить
- Здається тривожним
- Не грається
- Шукає куди сховатися
Пора додому!
Якщо тобі занадто холодно перебувати надворі, то найімовірніше і твоєму чотирилапому теж
За поганих погодних умов від прогулянки краще утриматись і замінити її фізичною активністю вдома. Знайди місце, як-от довгий коридор, де майже немає меблів, за можливості просторе і пограй зі своїм собакою. Іграшки допоможуть урізноманітнити процес.
Догляд за лапами та кігтями собаки
Лапи собаки знаходяться в зоні ризику навіть тоді, коли температура повітря не така вже й низька, а все через речовини, якими посипають дороги: пісок, сіль, хімікати. Вони призводять до подразнень і запальних процесів. Тому рекомендують використовувати перед прогулянкою спеціальні засоби для лап собак, як-от: воск, крем чи аерозоль, які допоможуть вберегти кінцівки чотирилапого. Якщо подушечки його лап травмовані, то краще придбати черевики. З поверненням додому лапи необхідно ретельно помити з миючим засобом. Опісля додатково можна скористатися кремом.
Аби прогулянка не завдавала болю хвостатому, кігті краще підстригати коротко кігтерізом, як і шерсть навколо лап і між пальцями ножицями, щоб запобігити намерзанню снігу та льоду.
Догляд за шерстю собаки
Шерсть собак відіграє важливу роль у терморегуляції. Аби допомогти своєму песику зберегти тепло взимку, шерсть краще не підстригати. А от розчісуванням краще не нехтувати: хоча б раз на тиждень здійснюй цю процедуру. Вона допоможе позбутися мертвих клітин, покращити роботу залоз і таким чином захистити тіло від холоду, а також справитися з сухістю шкіри та лупою. Собак, які мають подвійну шерсть, як-от хаскі чи шотландську вівчарку, краще розчісувати щодня, щоб підтримувати належний стан їхнього підшерстку, а, отже, і оптимальну температуру тіла. Гребінець, щітка чи рукавиця - вирішувати тобі!
Після купання необхідно повністю висушити собаку, особливо перед тим, як він потрапить назовні. За потреби можна скористатися феном, щоб пришвидшити процес.
Харчування собаки в холодну пору
Як і завжди, раціон собаки має бути повноцінним і збалансованим. Кількість калорій, які необхідні чотирилапому, залежить від рівня його активності. Однак взимку тварини витрачають частину енергії ще й на підтримку температури тіла. Тому щоб компенсувати цю втрату, непоганою ідеєю є трохи збільшити споживання калорій собакою. Ця кількість додаткових калорій залежить від розміру, віку, рівня активності, шерсті чотирилапого, а також від клімату, в якому ви живете, і зовнішніх впливів. Врахувати усі ці чинники без спеціальних знань складно, тому найбільш правильним рішенням буде проконсультуватися з ветеринарним лікарем щодо дієти твого хвостатого, адже зайва вага і ожиріння становлять небезпеку для будь-якого чотирилапого. Хоч собаки потребують додаткового шару захисту, він не має бути у вигляді жирової тканини. З цією ж метою можна включити до раціону тварини спеціальні добавки для шкіри і шерсті собак. Жирні кислоти омега-3 та омега-6 допоможуть запобігти потенційним подразненням шкіри чи лап, які можуть бути спричинені погодними умовами.
Яким би не був рішення твого ветеринарного лікаря, але серед нашого асортименту ти точно знайдеш смачний корм для свого вихованця.
Собаки так само швидко зневоднюються взимку, як і влітку. Пильнуй, щоб у твого вихованця завжди була чиста і свіжа вода не лише вдень, але і вночі.
Ще кілька порад
- Забезпеч свого собаку теплою ковдрою (можна навіть і двома) на ніч
- Перемісти спальне місце вихованця в теплий куточок, де немає холодної плитки чи підлоги без килима, а краще придбай теплий м’який лежак
- Обмеж доступ чотирилапого до обігрівачів. Це можна зробити за допомогою спеціальної системи захисту від домашніх тварин
- За жодних умов не лишай свого улюбленця в авто взимку - це настільки ж небезпечно, як і в літку(!)
Не забувай, що ніщо так не зігріває у холодний зимовий день як обійми зі своїм чотирилапим другом;)
Потурбуйся про свого улюбленця взимку, забезпечивши йому тепло, сухість, безпеку і любов, а GoodZoo завжди допоможе🐾
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.