Більшість людей, які планують взяти маленького пухнастика в свій дім, думають, що найбільшою проблемою і водночас найстрашнішим випробуванням для обох стане привчання кошеняти до туалету, зокрема лотку. Згідно з дослідженнями проблеми з поведінкою, і навіть "туалетною", - друга найпоширеніша причина відмови власників від своїх котів і кішок. Загалом така невтішна статистика спричинена зовсім не мстивістю чи неслухняністю чотирилапих, а незнанням господарів як правильно привчити кошенят ходити до лотка. Тому ця стаття призначена допомогти з даним питанням і полегшити життя Ваше і Вашого вихованця. З чого почати? Який план дій?
- Обмежте пересування свого кошеняти. Нехай перший час у нього буде доступ лише до однієї кімнати, де знаходитиметься все необхідне, зокрема лоток. Велика територія тільки завадить маленькому хижаку звикнути до одного місця.
- Ознайомте хвостатого з лотком і його наповнювачем: покопайтеся трохи в ньому.
- Віднесіть чотирилапого до лотка, як тільки помітите характерні рухи-сигнали, як-от принюхування, активне підшукування місця, загрібання тощо.
- Після успішного завершення справи Вашим кошеням, обов'язково похваліть його, погладивши. Так він зрозуміє, що зробив усе правильно - це дуже важливо. Даний етап пропускати не можна.
- У перших випадках неприємних сюрпризів приберіть їх і віднесіть до лотка. Вихованець швидше зорієнтується за запахом і візуально запам'ятає лоток. Місце, де були "сліди злочину", необхідно продезінфікувати і позбутися від запаху. Крім того, можна поставити щось на це місце, наприклад, миску з їжею чи водою, щоб улюбленець позбувся асоціації. Сварити кошеня не слід. У такому разі достатньо суворим тоном сказати, що так робити не можна.
❕Лаяти, а тим паче бити тварину не можна ні в якому разі - вона може подумати, що отримала покарання не за неправильно вибране місце, а за дію. Насильство негативно позначиться на її психіці та до потрібного результату не призведе, адже зі страху кошеня почне спорожнятися в інших важкодоступних місцях, а це точно не найкращий вихід. ❕
Для покращення ефективності і пришвидшення процесу можна використовувати спеціальні спреї для привчання кошеняти до лотка. Вони забезпечують результат за допомогою приємного запаху, який привертає увагу пухнастого. За правильної експлуатації такі засоби є цілком безпечними, тому хвилюватися не варто.
Коли привчати кошенят до лотка і як довго?
Більшість кошенят, яких не зарано забрали від матері, вже знайомі з туалетним процесом, адже матір для них є найавторитетнішою моделлю поведінки. Тому Ваша роль - допомогти кошеняті зрозуміти що необхідно зробити та сформувати звичку. Цей процес виховання потрібно розпочинати з першого дня появи пухнастого вдома. Чим раніше розпочнете, тим краще для вихованця і тим швидше досягнете очікуваного результату. Обов’язково слідкуйте за регулярністю - це запорука набуття потрібної звички.
Як часто кошенята ходять в туалет у нормі?
Як стверджють експерти Animal Welfare League NSW, за правильного догляду і збалансованого харчування кошенята повинні мочитися після кожного годування і робити дефекацію (випорожнятися) від одного до чотирьох разів на день. Однак, частота може варіюватися залежно від інтенсивності фізичних навантажень, кількості вживаної їжі, наявності захворювань, вживання медичних препаратів кошеням тощо.
Скільки часу потрібно для привчання кошеняти до лотка?
Якщо Ваш вихованець маленький, то тижня або двох цілком буде достатньо для досягнення бажаної цілі, якщо ж дорослий - знадобиться трохи більше часу, адже в нього вже сформовані певні патерни (шаблони) поведінки, які доведеться змінювати.
Що перешкоджає успішному привчанню кошеняти до туалету?
- Незручний або замалий лоток, що створює дискомфорт пухнастим формам і у такий спосіб відбиває охоту справляти свої потреби в ньому, формуючи негативну асоціацію.
- Наповнювач, який не до вподоби вихованцю. На жаль, це питання дуже індивідуальне і підібрати "той самий" для свого улюбленця можна лише методом спроб і помилок. Професійна консультація та широкий асортимент наповнювачів для котячого туалету полегшать завдання - Ви знаєте, до кого звернутися. Завадити успіхам може і різка зміна наповнювача, тому будьте обережними.
- Невдале місце розташування: небезпечне, де щось може впасти в лоток або поруч, гучне, що лякає улюбленця, прохідне, де він не може усамітнитись.
- Нерегулярна чистка лотка. Коти - дуже охайні тварини, тому ходити в туалет у брудному місці вони однозначно не будуть. Знімати верхній шар наповнювача потрібно щодня, а повністю його змінювати - не рідше, ніж один раз на тиждень.
- Хвороби сечовивідної, статевої системи або гормональні збої. Вирішити такі проблеми може лише ветеринарний лікар шляхом правильного лікування. Самолікуванням займатися не можна ні в якому разі(!)
- Образа на господаря. Такою поведінкою коти намагаються проявити своє невдоволення або, як мінімум, привернути увагу до своєї персони. Тому знайти компроміс, налагодити зв’язок з улюбленцем доведеться.
Все можливо: привчити до туалету можна будь-якого кота. Головне - терпіння, розуміння і заохочення свого чотирилапого.
Створіть комфортні умови для свого кошеняти, заохочуйте пухнастого і нехай його лоток ніколи не буде порожнім;) Про решту GoodZoo потурбується🐾
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.