Найбільший страх кожного господаря у догляді за чотирилапим - постійне прибирання за своїм вихованцем, який всюди справляє власні потреби. Подейкують, що більшість кішок лишають в притулках саме з цієї причини. Саме тому, аби зменшити кількість нещасних, які потрапляють в таке становище, та полегшити життя господарям, які мають маленьке (чи не дуже) пухнасте щастя, ми розповімо як облаштувати лоток для кішки чи кошеня.
Розміщення лотка
Місце, де спорожняється чотирилапий, має відповідати таким основним умовам:
- Безпека. Лоток має знаходитись в захищеному кутку квартири, де коту не завадять "зробити свою справу" небажані гості чи інші тварини.
- Ізольованість. Оскільки хвостаті мають гострий слух, дуже важливо, щоб поблизу туалету не знаходилась гучна техніка, яка може налякати вихованця і, як наслідок, віднадити його від цього місця.
Вибір лотка: головні критерії
Не менш важливим етапом у підготовці до вироблення правильної туалетної звички у свого улюбленця є відбір базового атрибуту - лотка або піддону. Товарів на будь-який смак однозначно вистачає. Однак, належний лоток має відповідати таким критеріям:
- Виготовлений з якісного нетоксичного пластику, у якого відсутній неприємний запах
- Розмір конструкції має відповідати розмірам чотирилапого із запасом простору для повороту, аби пухнасті форми нічого не сковувало (особливо, якщо це туалет закритого типу)
- Стійка модель, що не лишить навіть мінімальних шансів улюбленцю перевернути туалет
*На додачу можна придбати спеціальний резиновий килимок під лоток, який не дозволить останньому ковзати навіть під час активного копання хвостатим
- Форма повинна відповідати місцю, де буде знаходитись ємність. Наприклад, існують спеціальні кутові туалети, які ідеально встановлюються на межі стін і займають менше місця в кімнаті
- Дизайн лотка має відповідати віку та темпераменту тварини. Для маленьких кошенят краще обирати відкритий лоток з високими бортиками, оскільки вони полюбляють розсипати наповнювач, а от для дорослих, особливо сором'язливих, радимо зупинитись на закритому варіанті, аби зайві очі не бентежили пухнастого друга.
❕Туалетні справи - речі інтимні. Саме тому лоток обов'язково повинен подобатися коту - лише так вихованець перестане обирати інші місця для досягнення своєї цілі. ❕
Який наповнювач придбати
Хороший наповнювач, який виконує свої функції та підходить Вашому коту чи кошеняті - це вже беззаперечний успіх. Ви знали, що найпоширенішою причиною демонстративної незадовільної туалетної поведінки чотирилапого є його невдоволення вмістом лотка? Саме тому нехтувати цією складовою не варто.
Призначення будь-якого наповнювача - поглинання вологи та запахів і штучне створення природних умов для хвостатого. Тож, незалежно від Вашого вибору, він має виконувати своє завдання.
Наповнювачі, залежно від виду, можуть бути виготовлені з різних матеріалів: кукурудза, солома, деревина, папір, глина, тощо. Загалом, усі наповнювачі можна розділити на 2 види: поглинаючі та комкуючі. Яка між ними різниця?
Поглинаючі наповнювачі
Недоліки таких наповнювачів - пил, який розноситься на лапках тварин, та волога поверхня після абсорбування, яку потрібно майже одразу прибрати, аби уникнути зайвого клопоту. Серед переваг поглинаючих наповнювачів, - звичайно, їхні поглинаючі властивості, а також зручність у використанні, особливо якщо у Вас кілька кішок чи кошенят. Деякі з такого виду наповнювачів не є токсичними для котів при потраплянні у шлунок, як-от силікагелеві, а деякі, наприклад, деревні піддаються біологічному розкладанню і чудово утримують запахи. Наповнювач із переробленого паперу - чудовий вибір для екологічно свідомих господарів і є досить доступним за ціною, а ще відмінно підійде кішкам в післяопераційний період.
Комкуючі наповнювачі
Мінуси цих наповнювачів - неекономність та потреба своєчасного прибирання, інакше вихованець знайде заміну своєму туалету. Крім того, зазвичай їхня ціна є досить високою.
❕Кошенятам не рекомендують використовувати комкуючі наповнювачі через ризик проковтування їхніх частинок
Проте такі наповнювачі чудово підходять для одного дорослого вихованця. Окремі наповнювачі цього виду мають індивідуальні переваги: бентонітовий (виготовлений з бентонітової глини) зазвичай потрібно змінювати найрідше в порівнянні з рештою, наповнювач із кукурудзи чи соломи дозволяє уникнути пилу (не спричиняє проблеми з диханням, тому є безпечнішим) та біорозкладається.
Деякі господарі змішують різні наповнювачі, аби отримати максимальний ефект від об'єднання переваг кожного з них.
Найчастіше засоби такого роду мають вигляд гранул різних розмірів. Дрібні рекомендують використовувати для кошенят, а великі - для котів чи кішок з довгою шерстю. Пам’ятайте також про ароматизатори у наповнювачах - проблема у туалетній поведінці кота може бути спричинена запахом, який йому не до вподоби. Експерти рекомендують використовувати в приміщеннях наповнювачі без ароматизаторів, а для уникнення неприємного запаху котячого туалету - автоматизовані освіжувачі повітря.
На жаль, гарантувати, що конкретний вид наповнювача підійде Вашому чотирилапому, не може ніхто. Найімовірніше доведеться спробувати декілька видів, аби знайти той варіант, який буде до вподоби саме Вашому улюбленцю.
На що ще звернути увагу?
- Придатність. Критерій, про який не слід забувати при здійсненні покупки та користуванні. Більшість наповнювачів придатні до використання протягом 5 років з дати виготовлення.
- Поступова зміна наповнювача. Протягом перехідного періоду, тобто близько 7-10 днів, додавайте невелику кількість нового наповнювача до старого, поки той повністю не замінить останній. Це особливо важливо у випадках зміни виду наповнювача.
- Реакція кота на наповнювач. Алергічна реакція Вашого підопічного може проявитись такими симптомами, як чхання, кашель, подразнення тощо. У такому разі варто обов’язково звернутися до ветеринарного лікаря. Як і під час виявлення синдрому Піка - психологічного розладу, при якому кіт, кішка чи кошеня поїдає неїстівні предмети, наприклад, наповнювач. Це причина для негайного візиту до ветеринара.
Аксесуари для котячого туалету
Для полегшення процесу догляду та прибирання туалету кішки чи кошеняти можна використовувати спеціальні аксесуари. Базовими помічниками є лопатки та килимки під лоток.
Лопатка для наповнювача - інструмент, без якого надзвичайно складно обійтися, адже змінювати наповнювач котячого туалету потрібно регулярно. Більшість з них виготовлені з безпечного пластику для легкого миття та уникнення поглинання запаху. Деякі лопатки для котячого туалету мають отвори для просіювання наповнювача, що сприяє його економному використанню і заощаджує кошти. Також лопатка може бути в комплекті з підставкою.
Килимок під котячий туалет - незамінний атрибут для активних вихованців. Цей аксесуар забезпечує антиковзкість лотка, а також утримує сміття чи пил від наповнювача, аби котячі лапки не розносили його. Зазвичай килимок не промокає, не вбирає вологу та швидко висихає. За правильної есплуатації він не нагромаджує пил і алергени, тому є безпечним для чотирилапих.
Це мінімальний набір, який точне стане в пригоді кожному господарю котусика.
Пам'ятайте про чистоту туалету! Коти - дуже охайні тварини. Якщо нехтувати регулярним прибирання, то вони завжди Вам нагадають про нього не дуже приємним сюрпризом. Очищати лоток чотирилапого слід у міру його забруднення, однак не рідше, ніж раз на день.
Забезпечте своєму пухнастику комфортні умови і нехай усе буде чисто і свіжо разом з GoodZoo🐾!
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.