Твій пес знову відмовляється приймати таблетку? Він зціпив зуби або одразу випльовує її, щойно вона потрапила до його ротової порожнини? Усі твої хитрощі та зусилля зазнали краху, ніщо не допомагає і ти вже у відчаї? Без паніки! Цим нас не здивуєш. Ми знаємо, як врятувати тебе від цієї катастрофи, а чотирилапого вихованця - від зайвого стресу через вживання ліків. Все, що тобі потрібно знати - кілька GoodZсекретів, якими ми поділимося нижче. Тільки таємниці улюбленцю не розкривай ;)
З чого почати?
Сховати пігулку в їжу
Це вважається найпростішим, але дієвим способом, що допоможе песику прийняти необхідні ліки.
❕ Зверни увагу, що не всі таблетки можна давати з їжею. Заздалегідь уважно прочитай інструкцію до препарату ❕
Найкраще давати пігулку таким чином вихованцю, який не звик розжовувати їжу, а ковтає її (наврядчи вдасться перехитрити хвостатого наступного разу, якщо він запам’ятає неприємний смак ліків).
Зазвичай такий метод найкраще працює, коли таблетка захована у невелику кількість чогось смачненького, як-от у консерву для собак або м’які ласощі (між іншим, ти ж бачив наш асортимент смаколиків для собак?). Для полегшення цього процесу навіть розробили спеціальні pill pockets, маскуючі ласощі. Аби впевнитись, що вихованець проковтнув пігулку, слід згодувати порцію їжі з ліками власноруч і кілька хвилин прослідкувати за твариною. Не виключено, що розумний песик виплюне її за диваном, наприклад. Спробуй повторити ще раз. Якщо твій план таки розкусили (замість таблетки), переходимо до іншого варіанту.
Помістити таблетку у ротову порожнину собаки власноруч
Звичайно, це не такий приємний варіант, як попередній, проте надійний. Щоб усе спрацювало успішно, швидко і безболісно (ти ж не хочеш травмувати свого хвостатого), необхідно чітко розуміти, як діяти. Ось детальна покрокова інструкція:
- Підготуй таблету, змастивши її малесеньким шматочком масла чи арахісовою пастою, щоб перша була ковзкою та не застрягла в ротовій порожнині чи горлі тварини
- Поклади пігулку у доступному для тебе місці (звідки ти без труднощів зможеш взяти її)
- Розмісти собаку в комфортному та безпечному місці, де зможеш його втримати (найімовірніше, йому не сподобається процес і чотирилапий буде пручатись)
- Затисни таблетку між великим та вказівним пальцем ведучої руки, тобто тієї, якою краще володієш
- Візьмись за морду собаки іншою рукою, розмістивши великий палець за іклом верхньої щелепи на одній стороні, а решту пальців - на іншій (твоя долоня буде на переніссі)
- Виконавши попередні кроки, нахили голову собаки до стелі, натисни обережно вниз на нижню губу і передні зуби та швидко поклади таблетку якомога далі на язик, не сунучи пальці чи руку занадто далеко в рот (викликати блювотний рефлекс - останнє, чого ми прагнемо)
- Повертаючи голову собаки у нормальне положення, тримай пащу закритою
- Злегка потри ніс тварини чи погладь горло рухами вниз: це стимулює ковтання
Що робити, якщо вищезазначені способи не спрацювали?
Скористатися шприцом для введення таблеток, інтродьюсером або “таблеткодавачем” / “пігулкодавачем”
Досягнення наукового прогресу, спеціальний пристрій, що дозволяє вберегти твої пальці від випадкових укусів у разі давання таблетки песику, не піддаючи ризику такі потрібні кінцівки. Цей девайс схожий на відомий тобі звичайний шприц, з тим же мехінізмом дії, проте він призначений для ліків у твердій формі. Гумовий кінець інтродьюсера утримує пігулку, а з допомогою поршня остання опиниться на задній стінці глотки тварини - зрештою собаці буде легше проковтнути препарат, ніж виплюнути. Це хороший безпрограшний варіант, якщо підкупи їжею не спрацьовують. До того ж, він забезпечує швидкість процесу. Якщо вирішив зупинитися на пігулкодавачі, не забудь скористатися інструкцією, зазначеною в попередньому способі: вона стане в пригоді.
Додаткові, але не менш важливі поради
- Попроси друга чи члена родини потримати вихованця, аби ти міг зосередитися на основному завданні
- Розслабся! Улюбленець відчуває стан свого двоногого друга
- Хвали свого песика під час процесу: це трохи заспокоїть його
- Намагайся підтримувати спокійну та веселу атмосферу, щоб не спричиняти ще більше стресу хвостатому
- Опісля нагороди собаку ласощами чи додатковим часом для ігор, завдяки цьому такий досвід здаватиметься йому більш позитивним
- Проконсультуйся з ветеринарним лікарем, якщо не впевнений у своїх силах. Спеціаліст може продемонструвати тобі, як усе має відбуватися
- Не варто розтирати в порошок чи дрібнити пігулку, адже це може призвести до втрати ефективності, зворотніх результатів
- Пам’ятай, що нехтувати призначеним лікуванням не можна - в будь-якому разі песику доведеться прийняти препарат, тому зроби все, що в твоїх силах, аби цей досвід був максимально успішним для вас обох
Більше ніяких баталій! Врешті-решт, ви на одному боці.
Насолоджуйся часом, проведеним зі своїм улюбленцем, а GoodZoo про решту потурбується!
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.