З ранньої весни і до пізньої осені - період, який є особливо небезпечним для чотирилапих. Кожна прогулянка в парку чи лісі може закінчитись виявленням кліща в собаки. І навіть якщо твоя тварина не виходить на прогулянки, вона однаково у зоні ризику: цього паразита можна принести додому на одязі чи взутті. Піроплазмоз, тейлеріоз, бореліоз (хвороба Лайма), плямиста гарячка - далеко неповний перелік небезпечних захворювань, якими може заразитися пес через укус кліща. Найкращим способом захистити свого улюбленця є профілактика. Можна використовувати такі засоби, як-от краплі, таблетки, спреї, шампуні та нашийники.
Однак, якщо вберегти чотирилапого не вдалося, важливо знати як правильно йому допомогти.
Симптоми укусу кліща у собаки
Оскільки деякі інфекції розвиваються надто швидко, дуже важливим є вчасно помітити їхні ознаки. Ось найбільш поширені з них:
- відсутній апетит, відмова від води
- підвищена температура, лихоманка
- утруднене дихання, задишка
- блювота
- діарея
- млявість, кволість, виснаження
- сильне свербіння
- запалена шкіра
- випадання шерсті
Наявність хоч одного вияву хвороби є приводом для термінового візиту до ветеринарного лікаря, адже це може свідчити про серйозну загрозу не тільки здоров’ю, але й життю чотирилапого.
Як витягнути кліща у собаки
Найкращим рішенням буде звернутися до ветеринара, який гарантовано позбудеться кліща у вихованця. Проте, якщо такої змоги немає, можна спробувати дістати паразита самотужки.
- За наявності одягни латексні рукавички. Якщо такої можливості немає, оброби руки антисептиком та інструмент, який будеш використовувати.
- Якомога ближче до шкіри чотирилапого міцно захопи кліща пінцетом і обережно, без ривків, не поспішаючи та не стискаючи, витягуй його, викручуючи паразита проти годинникової стрілки. Якщо маєш спеціальний гачок для видалення кліщів, скористайся ним відповідно до інструкції.
- Не панікуй, якщо голова кліща лишилась у шкірі собаки. Одразу звернися до ветеринарного лікаря.
- Місце ураження оброби антисептиком: перекисом водню, хлоргексидином, спиртом тощо, але не йодом чи зеленкою.
- Варто зазначити, що видалення кліща ще не означає відсутність зараження. Слідкуй за станом чотирилапого. Якщо у тварини з’явився хоч один з перелічених симптомів, негайно звернися до ветеринара! Не займайся самолікуванням!
Якщо ти не впевнений, що впораєшся, звернися до спеціаліста.
Аби уникнути таких ситуацій, використовуй профілактичні засоби від кліщів для собак, які допоможуть в боротьбі з комахами. Після кожної прогулянки оглядай свого вихованця: уважно промацай його та прочеши шерсть гребенем.
Пам'ятай про профілактику, слідкуй за самопочуттям свого улюбленця та захисти його разом з GoodZoo🐾!
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.