Більшість власників чотирилапих рано чи пізно замислюється над їхньою стерилізацією або кастрацією. І якщо Ви читаєте цю статтю, то однозначно запитували себе теж. Крім основної мети - запобігання небажаній вагітності, - чи допоможе операція з поведінкою тварини: вона стане більш товариською, доброзичливою і менш агресивною, а не навпаки? Чи зменшить стерилізація/кастрація ймовірність різноманітних захворювань, а не збільшить шанси їхнього виникнення? Чи послабить статеву активність? Чи збільшиться тривалість життя улюбленця? Аби відповісти на зазначені питання, перш за все, варто розібратися з даними поняттями і зрозуміти що це за операції та яка різниця між ними.
Стерилізація vs кастрація. Особливості
Стерилізація та кастрація - це види хірургічних втручань у репродуктивну систему, яким піддаються як кішки, так і коти. Однак, якщо кастрація включає в себе видалення статевих органів, то стерилізація позбавляє тварину здатності до зачаття за допомогою таких способів:
- перев'язка маткових труб кішки;
- перев'язка сім'яних канатиків у котів.
Після стерилізації кішка не може завагітніти, але продовжують вироблятися статеві гормони, які викликають тічку. Остання, зі свого боку, може бути більш тривалою, що є досить дискомфортним. Незважаючи на цей недолік, стерилізація усуває більшість ризиків, пов'язаних з надлишком гормонів, що притаманні нестерилізованим кішкам.
Загалом, стерилізація запобігає небажаному приплоду, зменшує утворення статевих гормонів, що також покращує поведінку тварини і збільшує довжину її життєвого циклу, допомагає уникнути інфекційних захворювань, які могли б виникнути під час пошуку партнерів. Недоліки та потенційні ризики - такі ж, як і у будь-якого хірургічного втручання.
Коли краще стерилізувати кішку
Рекомендується стерилізувати кота чи кішку у віці від 7-8 місяців до 10 років, оскільки у чотирилапих до зазначеного часу ще формуються внутрішні органи. Втручання в небажаному періоді підвищує ризик потенційних захворювань у майбутньому і може спровокувати зупинку росту і розвитку. Тварини старші 10 років переносять наркоз значно гірше. Відповідно ризик ускладнень зростає. Стерилізація кішок під час тічки, вагітності чи одразу після пологів можлива, хоч і небажана. Операція спричинить додаткове навантаження на організм, на додачу можливі складнощі з виходом із наркозу та загоєнням швів.
Підготовка кота до стерилізації
Варто зазначити, що стерилізувати можна лише абсолютно здорову кішку чи здорового кота, тому перед хірургічним втручанням вихованець повинен бути оглянутим ветеринарним лікарем. За місяць до проведення процедури має бути проведена повна вакцинація тварини, а також за 2 тижні до - антигельмінтна обробка, особливо якщо улюбленець буває назовні. Всі інші нюанси слід обговорити зі спеціалістом безпосередньо, оскільки вони залежать від індивідуальних чинників, наприклад, фізіологічного стану чотирилапого. У разі потреби за призначенням ветеринара варто провести додаткові обстеження, як-от: аналіз крові, сечі, УЗД статевих органів, ЕКГ або УЗД серця, тощо.
Зверніть увагу, що годувати кота чи кішку можна не пізніше, ніж за 12 годин до операції, щоб запобігти блювоті як побічній реакції наркозу.
Чим годувати кішку чи кота після стерилізації
Хоча після стерилізації чотирилапий зазвичай стає більш спокійним, його рівень активності знижується, а апетит зростає. Ризик ожиріння є у випадку, якщо перегодовувати вихованця. Аби задовольнити потребу улюбленця в їжі після стерилізації та не призвести до ожиріння, що має досить серйозні негативні наслідки для здоров'я, краще додати в раціон спеціальний корм для стерилізованих котів та кішок відповідно до віку тварини. Він забезпечить організм усіма необхідними поживними речовинами для його гармонійного розвитку та допоможе уникнути набору зайвої ваги. Після повної реабілітації чудовим рішенням буде перейти на низькокалорійну дієту.
Лишайтесь обізнаними та піклуйтеся про свого улюбленця з GoodZoo🐾!
Відгуків покищо немає. Будьте першим і поставте свою оцінку товару.